Proč se stát podporovatelem demokracie:

Tomáš Garrigue Masaryk v roce 1925 pronesl památnou větu, jež má v dnešní době relevanci větší než kdy jindy, když prohlásil, že: “Bez zájmu občanů o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny.”


Máte také ten pocit, že žijete ve společnosti, ve které platí různá pravidla pro různé lidi, že Vám ve Vašem životě neustále zlovolně někdo klade překážky a tím brání Vašemu rozvoji, že sdílíte osud, jež Vám byl nadiktován někým jiným, někým ze shora, a to aniž by patřičně naslouchal Vašim názorům a touhám. To není jenom pocit.


Jak je možné, že téměř o sto let později ona Masarykova věta rezonuje i dnes v české společnosti? Principy demokracie jsou univerzální napříč časem a aktuálním podmínkám: Demokracie vyžaduje aktivní účast občanů.


Jít jednou za čtyři roky k volbám a hlasovacím lístkem projevit svou vůli ovšem nestačí; demokracie je tady, i když není zrovna před volbami. Co však učinit, aby politici naslouchali? Co dělat, aby byl Váš hlas náležitě slyšet?


INFORMAČNÍ INSITUT je vědomostní centrum se zaměřením na výzkum v politických otázkách; jako obecně prospěšná společnost nevládního a neziskového charakteru, přináší nezávislé, odborné a věcně správné poradenství pro zákonodárce a další ústavní činitele, veřejnost a média, které slouží k jejich lepšímu a informovanějšímu rozhodování.


Smyslem institutu je jako podpůrná, ale zato nezbytná součást demokracie aktivně vstupovat do politických procesů a ty řádně usměrňovat tak, kde nejvyšším principem je věcná správnost politických, ekonomických a společenských témat, a jež stojí na plné ekonomické a politické nezávislosti.

Jako příklad lze uvést naší podporu k realizaci Kaplického knihovny, příprava myšlenek pro nový zákon o veřejných zakázkách v Národní ekonomické radě vlády, práce na zmírnění dopadů podpory obnovitelných zdrojů na konečné odběratele a jiné.


Proto, aby v souladu s onou zapamatování hodnou větou Tomáše Garrigua Masaryka republika nebyla státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny, jest více než ctností býti aktivním účastníkem demokracie u nás, čímž se zařadíte po bok více jak už 100 podporovatelů.Jak na to:

INFORMAČNÍ INSITUT využívá k finančním transakcím služby PayPal. Podporovatelem demokracie se lze tak stát pomocí kreditní nebo debetní karty, či prostřednictvím účtu PayPal. Služba PayPal je vlastněna společností eBay, což je největší aukční on-line prodejce na světě. Jedná se o naprosto běžně používanou, odzkoušenou a bezpečnou službu, skrze kterou proteče více jak 160 milonů dolarů denně.


Sponzor buď přispěje jednorázovou částkou (Donate), nebo pravidelně měsíčně (Subscribe) kliknutím na příslušné tlačítko.


Kliknutím na příslušné tlačítko budete převedeni na bezpečnou stránku PayPal, kde vyplníte příslušné karetní údaje a potvrdíte.


Celá operace nemůže trvat déle než 5 minut, čímž se zařadíte po bok více jak už 100 sponzorů.


adresa
INFORMAČNÍ INSTITUT

Malostranské náměstí 5/28

118 00 Praha 1Bankovní spojení
0002094178/5800

J&T BANKADokumenty
Darovaci smlouva.doc

Smlouva o poskytovani obecne prospesnych sluzeb.doc

Podporuj demokracii.docKontakt pro přispěvatele
Tel: +420 776 147 891

Email: pcibulka@informacniinstitut.cz


 

Sponzoring

“Bez zájmu občanů o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny.”


- Tomáš Garrigue Masaryk